با محبوبترین کتابهای پاییز ۱۳۹۵ آشنا شوید

کتاب‌خوان‌های ایرانی در سه ماه گذشته کدام کتاب‌ها را بیشتر خریده و خوانده‌اند؟

 شاید برایتان جالب باشد ولی برای خیلی از هموطنان ما، پاییز با خواندن این کتاب ها گذشت من خواننده کتاب دال دوست داشتن حسین وحدانی بودم اینجا دال دوست داشتن – کتابی از حسین وحدانی

 

book-nashre-amoot-man-pish-az-tood65ac3

 

من پیش از تو

 

گل سرسبد بازار کتاب پاییز امسال، بدون تردید «من پیش از تو» اثر جوجو مویز با ترجمه‌ی مریم مفتاحی بود که به چاپ بیست و دوم (تا لحظه‌ی تنظیم این گزارش) هم رسیده است.

این کتاب یک رمان عشقی نیست، اما عشق، عنصر اصلی آن است؛ عشقی متفاوت که از چارچوب‌های زمینی خارج می‌شود و به لایه‌ی آرمانی می‌رسد و پیچیدگی احساسات درونی انسان را برملا می‌سازد.

منتقدین نیویورک‌تایمز این کتاب را به عنوان کتاب برگزیده‌ی سال انتخاب کرده‌اند و درباره‌اش نوشته‌اند « نویسنده‌ی کتاب خواننده را در موقعیتی قرار می‌دهد که اشک‌ریزان بخواند و جلو برود. کتابی با دو شخصیت اصلی داستانش قصه‌ای می‌آفریند که در خاطره‌ها می‌ماند.» آسوشیتدپرس هم می‌گوید «بعضی کتاب‌ها را نمی‌توان زمین گذاشت، برای همین آدم خواندنش را کش می‌دهد. کتاب جوجو مویز یکی از این کتاب‌هاست. گاهی می‌خندید، گاهی لبخند می‌زنید و گاهی عصبانی می‌شوید، و بله، گاهی اشک می‌ریزید.» و در ادامه پیشنهاد جالبی دارد: «کتاب من پیش از تو را باید همراه با یک جعبه دستمال کاغذی فروخت!»

همزمان با تسخیر قفسه‌ی کتابفروشی‌های جهان، در ایران هم «من پیش از تو» بازار کتاب را زیر و رو کرد. اما این پایان موفقیت این کتاب نیست. «پس از او» که از همین نویسنده است و به نوعی دنباله‌ی کتاب قبلی محسوب می‌شود، توسط همین مترجم و ناشر – نشر آموت – به فارسی برگردانده شده و رکوردهای فروش را در پاییز امسال شکسته است. بد نیست بدانید که جوجو مویز دوبار جایزه داستان بلند رمانتیک سال را دریافت کرده است.

 

دال دوست داشتن اولین کتاب تالیفی حسین وحدانی، یکی از پرفروش‌ترین آثار تالیفی پاییز امسال در بازار کتاب ایران بوده است.
دال دوست داشتن
اولین کتاب تالیفی حسین وحدانی، یکی از پرفروش‌ترین آثار تالیفی پاییز امسال در بازار کتاب ایران بوده است.

 

دال دوست داشتن

 

اولین کتاب تالیفی حسین وحدانی، یکی از پرفروش‌ترین آثار تالیفی پاییز امسال در بازار کتاب ایران بوده است. «دال دوست داشتن» که مجموعه‌ای از نوشته‌های چند سال اخیر این نویسنده‌ی محبوب در فضای مجازی است، در کمتر از دو ماه به چاپ سوم (به اضافه‌ی یک نوبت چاپ با جلد سخت) رسیده و علاوه بر دنبال‌کنندگان صفحات مجازی وی، در بازار کتاب نیز مورد استقبال قرار گرفته است. این کتاب حاوی «چند روایت از عشق و زندگی» است که بیشتر خوانندگانش آن را این‌گونه توصیف کرده‌اند: «لمس حس‌های ناشناخته و غریبی که توی وجودمان تاب می‌خورند و در زندگی روزمره، هر لحظه دچارش هستیم، اما نمی‌توانیم آن را بیان کنیم.» نوشته‌های حسین وحدانی که در فضای مجازی به نام «حسین وی» هم شناخته می‌شود، بیان مفاهیم ساده‌ای درباره‌ی عشق و روابط انسانی هستند که مخاطب پس از خواندن آن‌ها ناخودآگاه فریاد می‌زند «چه عجیب! انگارحرف‌هایی را که توی دلم بود ولی نمی‌دانستم چه‌جوری بزنم نوشته‌اید!». یکی از خوانندگان کتاب توصیه می‌کند: «دال دوست داشتن را بخوانید زیرا دیگر وجودتان را به خاطر عشق، به خاطر تردید و به خاطر اشتباه سرزنش نمی‌کنید.»

این کتاب هم در کتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور، هم در سایت‌های فروش اینترنتی کتاب و حتی سایت دیجی‌کالا فروش بالایی داشته که هنوز هم ادامه دارد. همچنین خوانندگان کتاب هشتگ #دال‌_دوست_داشتن را در شبکه‌های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام حسابی داغ کرد‌ه‌اند.

 

Dobelli-The-Art-of-Thinking-Clearly

 

هنر شفاف اندیشیدن

 

همان طور که می‌توانید سراغ این کتاب را در قفسه‌ی کتاب‌های پرفروش فرودگاه‌های بین‌المللی منطقه و اروپا بگیرید، ترجمه‌ی این کتاب که در نشر چشمه به چاپ رسیده و میان مترجمینش نام عادل فردوسی‌پور (در کنار بهزاد توکلی و علی شهروز) برای‌مان آشناتر است، بازار کتاب را تحت تاثیر قرار داده است. بهترین توصیف کتاب را می‌توان در ابتدای آن از قول نویسنده – رولف دوبلی – خواند: «آیا تا به حال زمان صرف چیزی کرده‌ای که در آینده احساس کنی ارزشش را نداشته؟ به انجام کاری که می‌دانی برایت مضر است اصرار کرده‌ای؟ سهام خود را خیلی زود یا خیلی دیر فروخته‌ای؟ موفقیت را نتیجه‌ کار خود و شکست را نتیجه‌ تاثیر عوامل بیرونی دانسته‌ای؟ اینها نمونه‌هایی‌ از خطاهایی است که همه‌ ما در تفکر روزمره‌ خود دچارشان می‌شویم، اما با شناخت چیستی آنها و دانستن نحوه شناسایی‌شان، می‌توانیم از آنها دوری کنیم و تصمیم‌های هوشمندانه‌تری بگیریم.» هنر شفاف اندیشیدن همه‌ی عناصر پرفروش را در کنار هم دارد: موضوع فراگیر، استقبال جهانی، مترجم مشهور و ناشر معتبر.

 

%d9%85%d9%84%d8%aa-%d8%b9%d8%b4%d9%825

ملت عشق

 

کتابی که در سال‌های اخیر بیش از ۵۰۰ بار در ترکیه به چاپ رسیده، در ایران هم توجه بازار کتاب را به خود معطوف کرده است. «ملت عشق» نوشته الیف شافاک نویسنده ترکیه‌ای، از جمله کتاب‌هایی است که با داستانی جالب و حکایاتی موازی به موضوع شمس و مولانا پرداخته است. این رمان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های رمان ترکیه است که رابطه‌ی میان شمس و مولانا را در قالب داستانی امروزی و از زبان یک زن آمریکایی بازگو می‌کند. زنی که به همه‌ی روزمرگی‌ها و همسر و کارش پشت پا می‌زند و عازم سفر ترکیه می‌شود. کتاب را ارسلان فصیحی ترجمه کرده و ققنوس به چاپ رسانده است.

 

book-bishori4b6c48

بیشعوری

 

خاویر کرمنت – نویسنده‌ی کتاب – همان ابتدا تکلیفش را با «بی‌شعورها» مشخص می‌کند: «بی‌شعورها، افرادی نابغه و باهوش هستند. نابغه‌هایی خودخواه، مردم‌آزار و با اعتمادبه‌نفسی کاذب.» به ادعای نویسنده‌ی کتاب «بیشعوری»، این موضوع خطرناک‌ترین بیماری تاریخ بشریت است. این کتاب با زبانی طنزگونه به بررسی پدیده‌ی‌ بی‌شعوری در دنیای امروز می‌پردازد. کرمنت در این کتاب این موضوع را ‌در ابعاد مختلف مورد بحث قرار داده و با لحنی طنزگونه و ماجراهایی ساختگی اما نزدیک به واقعیت زندگی‌، یک‌ چیز را به ما گوشزد می‌کند: دنیا را بیماری مسری و خطرناک بی‌شعوری تهدید می‌کند. کتاب را محمود فرجامی ترجمه کرده و بارها و بارها تجدید چاپ شده است.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند